Könyvbemutató
- 2019. február 19.
Meghívás A magyar katonai térképészet 100 éve c. könyvbemutatóra!
Térképtörténeti blog
Meghívás A magyar katonai térképészet 100 éve c. könyvbemutatóra!
Magyarország Nemzeti Atlasza Természeti környezet kötet sajtónyilvános bemutató!
Mindennek vége lesz egyszer...csillag(tér)kép-történeti cikksorozatunk befejező végéhez ért. Utolsó cikkünkben bemutatjuk, hogy mi történt a 18. századtól egészen a hivatalos szabályozásig.
Ünnepi jókívánságok olvasóinknak és szerzőinknek!
Folytatódik a csillag(tér)kép-történeti cikksorozat, a déli égbolt telepesei után a csillagképalkotás virágkorát mutatjuk be soron következő cikkünkben.
Folytatódik a csillag(tér)kép-történeti cikksorozat, a korai csillagképalkotók után a déli égbolt telepeseivel folytatjuk.
A csillagok, csillagképek ábrázolása a régmúlttól napjainkig igen nagy fejlődésen ment keresztül éppúgy, mint a Föld ábrázolása. E fejlődés szorosan összefügg a hozzá kapcsolódó technológia és háttértudomány fejlődésével és a csillagászati tudomány jeles képviselőinek újító, néha átíró munkájával is. Cikksorozatunk történeti áttekintést nyújt erről a folyamatról.
Meghívó a Térképtörténeti Közlemények című évkönyv sorozatindító kötetének bemutatójára és a 2. Földabrosz-blog találkozóra!
Meghívó tárlatvezetésre!
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Informatikai Kar, Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszék második alkalommal tartja meg a Térképészeti Tudományos Nap című rendezvényt a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) székházában. Idén ezzel ünnepeljük a Virtuális Glóbuszok Múzeuma megjelenésének a 10. évfordulóját.